Description
This 10-pack of 4 gang decorator wall plates features a screwless design for a clean, modern look around your switches and outlets. Also called quad decorator wall plates or light switch covers, they each encase 4 switches or outlets in one convenient place. They fit over rocker switches, outlets, dimmers, timer switches and more. These wall plates are UL listed. Sub-plate screws ensure proper alignment on your wall. Screws are included.
Product Specifications
| Model | MEW-WP450W-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxxima |
| Color | White |
| Qty Pack Size | 10 Pack |
| Case Pack Qty | 20 |
| UL Listed | Yes |
| Width | 8.3" |
| Height | 4.7" |
| Depth | 0.3" |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information
- Dimensions: Dimensions: 8.3" W x 4.7" H x 0.3" D
- Pack of 10 Wall Plates
- Material: Polycarbonate
- UL Listed