Description
This 5-pack of white, 3 gang wall plates provides a sleek look and fits into the decor of any home. Each wall switch cover features space for two standard toggle switches and one decorative space. These decorative wall plates can be used with rocker switches, toggle switches dimmer switches, timers and more. Screws are included for easy installation.
Product Specifications
| Model | MEW-WP375W-05 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxxima |
| Color | White |
| Qty Pack Size | 5 Pack |
| Case Pack Qty | 40 |
| UL Listed | Yes |
| Suitable For | Indoor Use |
| Width | 6.33" |
| Height | 4.6" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information
- Three Gang
- Pack of 5 Wall Plates
- Screws Included