Description
This 10-pack of white, 2 gang wall plates provides a sleek look and fits into the decor of any home. Each wall switch cover, or double decorator wall plate, encases 2 switches or outlets in one convenient place. They can be used with rocker switches, dimmer switches, outlets, timers and more. Screws are included for easy installation.
Product Specifications
| Model | MEW-WP200W-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxxima |
| Color | White |
| Qty Pack Size | 10 Pack |
| Case Pack Qty | 20 |
| UL Listed | Yes |
| Width | 4.6" |
| Height | 4.5" |
| Depth | 0.3" |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information
- Dimensions: 4.6"(W) X 4.5"(H) X 0.3"(D)
- Pack of 10 Wall Plates
- Screws Included
- UL Listed