Description
This 10-pack of white, 1 gang wall plates provides a sleek look and fits into the decor of any home. These are often called light switch covers or single decorator wall plates. Each cover encases 1 rocker switch, outlet, dimmer, timer or other type of switch. Screws are included for easy installation.
Product Specifications
| Model | MEW-WP100W-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxxima |
| Color | White |
| Qty Pack Size | 10 Pack |
| Case Pack Qty | 20 |
| UL Listed | Yes |
| Width | 2.8" |
| Height | 4.6" |
| Depth | 0.3" |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information
- Dimensions: 2.8"(W) X 4.6"(H) X 0.3"(D)
- Pack of 10 Wall Plates
- Screws Included
- UL Listed